MENU
klinika

Tifozët e Vardarit

“Komitët” sulmojnë makinat e Kosovës

08.12.2019 - 22:16

Një incident ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut. Tifozët e Vardarit, të quajtur edhe “Komitët”, të pajisur me thika e shkopinj, kanë sulmuar gjatë ditë së sotme makinat me targa të huaja, kryesisht ato me targa të Kosovës.

Më pas përleshja ka degraduar edhe fizikisht mes komitëve dhe pronarëve të makinave. Menjëherë në vendngjarje kanë arritur forcat e policies, të cilat kanë shoqëruar në komisariat të dyja palët.

Nuk është hera e parë që “Komitët” marrin iniciativa të tilla, porn ë asnjë rast nuk është proceduar apo burgosur ndonjë pjesëtar. Gjithnjë ndodh në ndeshjet që Vardari luan në Shkup, pasi jashtë nuk ndihen…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN