MENU
klinika

Kush pritet ta zëvendësojë?

Napoli shkarkon zyrtarisht Ancelottin, ja arsyet

11.12.2019 - 00:09

Carlo Ancelotti është shkarkuar nga detyra si trajner i Napolit, pasi ka ardhur edhe zyrtarisht komunikata e klubit, duke bërë konkretet fjalët që qarkullonin prej ditësh.

Edhe pse trajneri në konferencë pas suksesit ndaj Genk dhe kualikimit Ancelotti tha se nuk do të dorëhiqej por do të takohej me drejtuesit e klubit, presidenti De Laurentiis nuk ka pritur më dhe sot ka marrë vendimin.

gattuso ancelotti
gattuso ancelotti

Numri një i klubit të kaltër është shprehur edhe me një komunikatë ku thuhet se “raporti miqësor nuk preket dhe do të vazhdojë”. Një rrufe në qiell të hapur, teksa tashmë pritet firma e Gennaro Gattusos.

Rino ka refuzuar shumë oferta dhe priste të duhurën. Gati firma për 1 vit e gjysmë dhe bonuse të përfshira. Ancelotti paguan sidomos raportet e prishura me Insignen, kapitenin, por edhe sidomos ngjarjen e grumbullimit, kur nxorri blof klubin, duke thënë se nuk e dua grumbullimin, por duhet ta bëjmë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kreu i FSHF për “Corriere dello Sport”

Duka trazon Napolin: Ikën Ancelotti e jo Hysaj

Champions, ndeshjet e fundit në grupe

Liverpool dhe Napoli kalojnë pa probleme