MENU
klinika

Merret në pyetje

Padia ndaj Dvoranit, Presidenti Meta pritet të shkojë sot në Prokurori

10.12.2019 - 11:46

Presidenti i Republikës Ilir Meta pritet të shkojë sot në Prokurorinë e Tiranës.

Bëhet me dije se Presidenti Meta do të shkojë në prokurori në mesditë ku pritet të pyetet për kallëzimin kundër kreut të KED Ardian Dvorani.

Vetë Dvorani është shprehur, se pas kallëzimit të presidentit Meta, nuk ka pasur asnjë fletë thirrje për të.

Presidenti Ilir Meta e ka akuzuar Dvoranin si ushtar të partisë, sulme që nisën gjatë procesit të përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti dhe Parlamenti në bazë të listave me kandidatë të radhitur përmes një sistemi pikëzimi nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi"

Meta firmos kallëzimin penal për Ardian Dvoranin