MENU
klinika

"Qytetarët e duan koalicionin"

Pas ngërçit/ “VV duhet të vendosë takimin e rradhës”

05.12.2019 - 17:21

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari, Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që të gjithë e duan.

Osmani gjithashtu u shpreh optimiste për marrëveshjen që ka filluar qysh nga shpallja e rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit që i nxori si dy partitë e para.

“Takimin duhet thirrur nga Vetëvendosja si fituese e zgjedhjeve. Ne jemi të interesuar për bashkëpunim afatgjatë. Jam optimiste që marrëveshja do të bëhet do të jetë balancuese.

“Është moment historik sepse qytetarët e duan koalicionin VV-LDK. Takimet duhet të zhvillohen me respekt të ndërsjellë dhe fushatat linçuese duhet të ndalen”– ka thënë Osmani.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Po dështon koalicioni?

As sot nuk ka takim Kurti-Mustafa