MENU
klinika

Foto

Pas tërmetit, përfundon dhe ura mbi Shkumbin

05.12.2019 - 12:19

Në morinë e lajmeve për shkatërrim dhe dëme përgjatë kësaj jave të zezë nga tërmeti i 26 nëntorit, vjen edhe lajm i mirë.

Ura mbi lumin Shkumbin ka përfunduar.

Për ndërtimin e urës 33 metra e gjatë u angazhuan një pjesë e xhenierëve të FA.

Ura pritet të lehtësojë ndjeshëm lëvizjen për qindra banorët e fshatrave Spatharë dhe Dardhë në Librazhd.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN