MENU
klinika

Humbësit e vitit

Pesë momentet më të hidhura të vitit 2019

28.12.2019 - 18:37

Aty ku ka fitues të mëdhenj dhe festohet shumë, ka edhe humbës dhe shpesh hidhërime e lot. Në këtë artikull po ju sjellim 5 momentet më të hidhura të vitit 2019

BARCELONA

Sikur të mos mjaftonte nga eliminimi nga Roma në Champions League, Ernesto Valverde nuk zuri mend dhe Barcelona u eliminua në mënyrë tragjike këtë vit nga Liverpool, që më pas fitoi Champions League.

NEYMAR

Braziliani e kaloi pjesën më të madhe të vitit me larmi lëndimesh. Ishte një nga ato dëmtimet (ligamentin e kyçit të këmbës) që do të thotë se ai humbi triumfin e Brazilit në Copa América në shtëpia.

PAUL POGBA

Humbi fitoren dramatike të Champions League ndaj PSG dhe pati një natë për t’u harruar, pasi skuadra e tij u dëbua më vonë nga gara në “Camp Nou”. Kulmi arriti kur nga tifozët e tij u kontestua..

TIFOZËT DHE VAR

VAR më në fund depërtoi në Premier League në vitin 2019 dhe nuk është ekzagjerim të thuhet se ishte kontestues nga tifozëve që nga fundjava e parë e sezonit.

UNAI EMERY

Është trajneri më i dështuar i sezonit. Humbi finalen e Europa League, pasi një vit më parë e la jashtë Arsenalin në Champions. U shkarkua pasi Arsenal nuk fitoi për 7 ndeshje radhazi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sezonet ku u vendosen rekorde

Pesë titujt historikë në Premier League