MENU
klinika

Kërkohet ndihma e KLP-së

Prokurorja e Durrësit: Duam ekspertë ndërtimi për godinat

07.12.2019 - 13:56

Prokuroria e Durrësit kërkon ekspertë ndërtimi për të kryer veprimet hetimore në godinat që po shemben në vazhdim e sipër.

Kjo u bë e ditur nga drejtuesja e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, gjatë prononcimit për median pas takimit me kryeprokurorin Olsian Çela.

“I është kërkuar mbështetja Prokurorisë së Përgjithshme dhe KLP-së për të na ndihmuar me ekspertë në fushën e ndërtimit për t’i pasur të pranishëm në kryerjen e veprimeve hetimore të kqyrjes së vendngjarjes përsa i takon godinave që shembën në vazhdim”– u shpreh Jella.