MENU
klinika

Kuvendi i Kosovës

Regjistrohet Haradinaj për legjislaturën e VII

10.12.2019 - 13:15

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është regjistruar sot në Kuvendin e Kosovës për legjislaturën e shtatë.

Haradinaj ka thënë se Kosova ka treguar demokraci të lartë në procesin e ri zgjedhor.

Ai ka uruar që kjo legjislaturë të arrijë të adresoj çështjet e rëndësishme për popullin e Kosovës.

Regjistrimi i deputetëve të rinj ka filluar të hënën dhe do të zgjasë disa ditë.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në legjislaturën e shtatë do të ketë 13 deputetë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Funksionet dhe vendimmarrjet

Qeveria në largim e Haradinajt në kaos


Gati ”Spitali për COVID-19” me 500 shtretër në Prishtinë

Kosova përgatitet për çdo skenar

"Kosova si viktimë përballë agresorit"

Haradinaj: Spektakli me dosjet e Speciales, dashakeq