MENU
klinika

Prioriteti?

Rishikohet buxheti 2019-2020

02.12.2019 - 12:32

Ministria e Financave do të rishikojë buxhetin e vitit që po mbyllim dhe të vitit që po vjen, për kalimin e fondeve në paketën e rindërtimit.

Ministrja e Financave, Anila Denaj, duke folur në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë, tha se fondet për investime publike do të kalojnë për këtë paketë.

konica ekonomiakonica ekonomia mobile

Përparësi, sipas saj, do të kenë dhe shkollat e dëmtuara.

Tërmeti i 26 nëntorit la pas një dramë të madhe sociale, duke lënë mijëra banorë pa strehë mbi kokë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"T'iu tregojmë të gjithëve çfarë duan të dinë"

Buxheti i rindërtimit, zgjatje e buxhetit të shtetit

Buxheti i ringritjes në proces

Emrat që përfitojnë pension të posaçëm

Mblidhet Komiteti Ndërkombëtar i Rindërtimit

“Problem i madh është financimi i gjithë operacionit”