MENU
klinika

Serie A, java 14

Roma merr 3 pikë të arta për zonën Champions

01.12.2019 - 22:48

Një ndeshje e luftuar në Verona me skuadrës vendasve dhe Romës, por në fund fitojnë 1-3 verdhekuqtë, që marrin vendin e katërt dhe momentalisht janë në zonën Champions.

Ishin miqtë nga Roma ata që kaluan të parët në avantazh në 17’. Kluivert vrapon bukur në të majtë dhe në një kënd të vështirë kalon topin mes shalëve të portierit.

Por Faraoni barazon pas 4 minutash, teksa me kokë shfrytëzon më së miri krosin. Në fundin e pjesës së parë, Roma përfiton penallti dhe Perotti realizon me saktësi, duke kthyer avantazhin. Kujtojmë që Perotti zëvendësoi Kluivert pas një dëmtimi.

Edhe pjesa e dytë ishte e luftuar, vendasit e kërkuan me ngulm golin, ndërsa Roma ka kërkuar një kundërsulm vrastar dhe ka ardhur në limite me Mkhitaryan.