MENU
klinika

Deti me fuqi 8 ballë

Shiu ‘mbërthen’ Vlorën, pezullohen lundrimet

22.12.2019 - 10:45

Reshjet e shiut nuk kanë munguar përgjatë gjithë natës në Vlorë duke vijuar edhe aktualisht.

Deri tani intensiteti i reshjeve të shiut ka qenë 30 ml dhe nuk ka krijuar asnjë problem në rrugë apo lagje.

Ndërkohë lundrimi detar është pjesërisht i pezulluar për anijet e vogla, ndërsa trageti i linjës Brindisi-Vlorë është duke mbërritur ne portin e Vlorës.

Deti është me fuqi 8 ballë dhe shpejtësia e erës që fryn nga jugu 18-20 m/s.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN