MENU
klinika

KPK merr vendimin

Shkarkohet nga detyra kryetarja e Gjykatës në Durrës

12.12.2019 - 09:54

Këshilli i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra kryetaren e Gjykatës Administrative Durrës, Marjana Velçanin.

Capture

Nga hetimet, rezultoi se Velçani nuk ka kaluar me sukses tre kriterët e vettingut, pasurinë, figurën dhe aftësinë profesionale.

Nga burimet, thuhet se vendimi është marrë për shkak se gjyqtarja ka shfaqur probleme me pasurinë.

Elvis Naci: Shtëpitë do t’i ndërtojmë vetë

Pasojat e tërmetiti/ Firmoset marrëveshja për Thumanën

Çmimet këtë vit janë të lira!

Durrësi zgjedhja e parë për shumë pushues

Fieri dhe Elbasani kanë “humbur” banorë

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji

Ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës