MENU
klinika

Trofeu për futbollistet femra

Shpallet fituesja e “Topit të Artë”, nuk është në sallë…

02.12.2019 - 21:39

Pas lojtarit më të mirë të ri të sezonit, është shpallur edhe fituesja e “Topit të Artë” për femra, çmim që jepet për herë të dytë në histori.

Triumfuesja është amerikania Megan Rapinoe, e cila i ka çuditur të gjithë, pasi nuk është e pranishme në ceremoni dhe kishte lënë një videomesazh, duke i falënderuar të gjithë për çmimin e fituar.

Kandidate për këtë çmim ishte edhe shqiptarja Kosovare Asllani, por që nuk është futur në top 5 më të mirat. Gjithsesi, ajo ka pozuar me krenari në tapetin e kuq.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN