MENU
klinika

E gjithë natyrale

Thuaji stop rënies së flokëve me këto dy hapa të thjeshtë!

23.12.2019 - 21:13

Edhe pse jo shumë e zakonshme, ekziston mundësia që një problem shëndetësor të jetë prapa flokëve të hollë dhe humbjes së tyre. Situatat më të zakonshme të lidhura janë mosfunksionimi i tiroides, mungesa e vitaminës ose hekurit, anemia dhe problemet e hormoneve.

Ekziston edhe një gjendje e quajtur ‘alopecia androgjenike’, e cila është gjenetike dhe mund të fillojë në të njëzetat ose pas menopauzës.

Kështu që bërja e një kontrolli tek mjeku është gjithmonë një mënyrë e mirë për të filluar zgjidhjen e problemit.  Po tjetër? Përdorni maskën me avokado dhe mjaltë 1 herë në javë.

Ju nuk keni nevojë për produkte kimike për të rritur volumin e flokëve tuaj. Përbërësit natyralë jua zgjidhin shumë punën në këtë drejtim.

Mjafton:

  • 1 avokado
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzime: 

  • Shtypni tulin e avokados në një tas dhe e përzieni me mjaltin.
  • Aplikojeni maskën tek flokët e lagur ose të thatë dhe e lini të veprojë për 20 minuta.

Image result for avocado and honey"

Përdoreni rregullisht maskën dhe shumë shpejt do të vini re një ndryshim. Kjo pasi avokado është e pasur me proteina ndërsa mjalti super ushqen flokët tuaj.

Nësë dëshironi mund t’i shtoni edhe vaj ulliri për më shumë shkëlqim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Gabimet që mund t’i ndreqni që tani

Arsyet përse ju bien flokët