MENU
klinika

EMSC tregon magnitudën

Tjetër lëkundje e fortë gjatë natës, ja ku ishte epiqendra

08.12.2019 - 08:21

Gjatë natës, një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar gjatë natës në vendin tonë.

Tërmeti me magnitudë prej 4.5, është regjistruar në detin Adriatik.

auto_termet-21575788609

Sipas faqes evropiane, EMCS, lëkundja ka ndodhur në orën 00:14 minuta, rreth 42 km nga Tirana.

Kujtojmë se në 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet 6.3 ballë, nga i cili mbetën të vdekur 51 persona, dhe u dëmtuan qindra të tjerë.