MENU
klinika

Ceremonia gala

“Topi i Artë”, jepet çmimi i parë i mbrëmjes

02.12.2019 - 21:29

Është dhënë çmimi i parë në ceremoninë gala të “Topit të Artë”, ku Mathijs De Ligt ka tuar trofeun “Kopa”, ose e thënë ndryshe lojtari i ri më i mirë për sezonin e fundit.

Vitin e shkuar e fitoi Kylian Mbappe, i cili edhe zbuloi emrin e fituesit. Në garë për këtë çmim ishin edhe emra si Joao Felix i Atletico Madrid dhe Jadon Sancho i Dortmund.

Ndërkohë, sa i takon “Topit të Artë”, emrat janë ngushtuar tashmë nga 10 deri në pesë, që janë: Mbappe (6), Salah (5), Alison Becker (7), Leëandoëski (8), Bernardo Silva (9) dhe Mahrez (10).

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN