MENU
klinika

Dizenjim i ri

Zbulohen fanellat e Interit për vitin 2020

31.12.2019 - 15:39

Nuk i keni parë ndonjëherë, krejt ndryshe. Interi do të ndryshojë krejtësisht uniformë në sezonin e ri 2020-21.

Portali i specializuar për uniformat The Footy Headlines ka publikuar pamjet e 3 uniformave që do të mbajnë veshur italianët.

E para do të jetë blu me vija në formë zig-zagesh. E njëjtë me uniformën që klubi fitoi tripletën në sezonin 2010-11. Një fillim dekade me të njëjtën uniformë që hapën dekadën që po lëmë pas.

Uniforma e dytë është një risi. Ajo është e badhë me vija të zeza dhe të holla, por dhe blu duke u kryqëzuar me njëra-tjetrën. Uniforma e tretë do të jetë si nderim i ekipt që fitoi ndeshje finale të Kupës UEFA në vitin 1998 kundër Lazios.