MENU
klinika

Dita dhe stadiumi

Zyrtare, FSHF vendos për derbin e kryeqytetit

10.12.2019 - 17:21

Ajo që është përfolur prej kohësh, sot është zyrtarizuar. Drejtuesit e Partizanit, ata të Tiranës dhe Federata Shqiptare e Futbollit, kanë rënë dakord për derbin e madh të kryeqytetit për ta luajtur në “Air Albania Stadium”.

Impianti supermodern, që ka kushtuar rreth 80 milionë euro (përfshirë strukturat josportive) do të presë për herë të parë një ndeshje të kampionati shqiptar.

Derbi do të luhet të premten e 13 dhjetorit, në orën 19:00. Ndërkohë, Partizani pritet që nesër të shpallë edhe çmimet e biletave sipas sektorëve të stadiumit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kategoria Superiore, java 6

Derbi, Partizani “skuq” kryeqytetin

Tirana-Partizani, nesër 19:45

FSHF, mbledhje me dy klubet për derbin