MENU
klinika

Pritet të dominojnë deri në 2030

10 futbollistët fenomenë të dekadës së re

02.01.2020 - 14:31

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic e plot të tjerë janë në fundin e karrierës, ndërkohë shumë të rinj po shpërthejnë dhe e ardhmja flet për ta.

Një gjeneratë shumë e forte, ku kemi mbledhur përmes të dhënave të Transfermarketit, dhjetë lojtarë U-23 me vlerën më të lartë të tregut. Këta janë e ardhmja e dekadës së re…

10 – MATTHIJS DE LIGT – Juventus – 75 milionë euro

9 – LAUTARO MARTINEZ – Inter – 80 milionë euro

8 – MARCUS RASHFORD – Manchester United – 80 milionë euro

7 – FRENKIE DE JONG – Barcelona – 85 milionë euro

6 – KAI HAVERTZ – Bayer Leverkusen – 90 milionë euro

5 – JADON SANCHO – Borussia Dortmund – 100 milionë euro

4 – JOAO FELIX – Atletico Madrid – 100 milionë euro

3 – DEMBELE OUSMANE – Barcelona – 100 milionë euro

2 – ALEXANDER-ARNOLD – Liverpool – 110 milionë euro

1 – KYLIAN MBAPPE – PSG – 200 milionë euro

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga alkooli, droga dhe investimet e këqija

10 futbollistët e famshëm që falimentuan nga veset


Aksidenti i rëndë e lë jashtë garës së Argjentinës

Marc Marquez e nis sezonin ters

Titullarët e Poloni - Shqipëri për Euro 2024

Sylvinho debuton me skemë sulmuese

Sot përballja me Poloninë!

Kombëtarja nis kualifikueset e EURO 2024