MENU
klinika

Ja cilat janë

6 ushqime që nuk duhet t’i ngrohni përsëri në mikrovalë

13.01.2020 - 15:46

Pavarësisht se sa i shijshëm dhe i shëndetshëm është vakti juaj i përgatitur , ai mund të humbasë përfitimet e tij shëndetësore dhe madje të shkaktojë helmim ushqimor nëse e ngrohni përsëri në mikrovalë.

Ne kemi përgatitur një listë të ushqimeve që duhet të hani menjëherë pasi të jenë gatuar.

Selinoja

Selinoja është një përbërës i shkëlqyer për supën por vetëm deri në momentin kur një pjatë e saj ndodhet në mikrovalë. Selinoja përmban nitrate që kthehen në nitrite toksike pas ngrohjes.

Provoni të gatuani supë me krem ​​selinoje – do të jetë e shijshme edhe kur është e ftohtë.

Vezë

Ne dëshirojmë t’ju paralajmërojmë që: pas ngrohjes, vezët bëhen toksike.

Është më mirë t’i shtoni ato në sanduiç ose sallatën tuaj. Atëherë nuk do të duhet t’i ngrohni ato.

Spinaq

spinaq_konica.al
spinaq_konica.al

Shumë njerëz që ndjekin një dietë të shëndetshme e duan spinaqin sepse përmban shumë vitamina dhe minerale. Por, ashtu si selinoja, spinaqi është plot me nitrate që bëhen nitrite toksike pasi ti ngrohni përsëri.

kolana e librave

Shtoni spinaq në sanduiçe ose sallata dhe merrni përfitimet maksimale pa asnjë dëmtim.

Kërpudha

Kërpudhat janë shumë të ndërlikuara: ato kanë përmbajtje të lartë të proteinave, vitaminave dhe aminoacideve dhe nuk treten mirë shumicën e kohës. Nëse e ngrohni përsëri rizotin tuaj me kërpudha të mbetur, problemi do të përkeqësohet : përbërja proteinike e kërpudhave ndryshon, dhe kjo shkakton dhimbje stomaku dhe fryrje të tij.

Por përdorimi më i mirë për kërpudhat e mbetura është bërja e një salcë makaronash me to ose shtimi i tyre në një sallatë.

Patate

Edhe patatet janë gjithashtu në listën e zezë. Patatet e ftohura humbasin shijen dhe përfitimet e tyre shëndetësore dhe madje mund të bëhen një shkak helmimi nëse ato ruhen në letër në temperaturën e dhomës.

Është më mirë t’i hani menjëherë patatet e skuqura. Nëse keni patate të ziera të mbetura, duhet t’i shtoni në sallatën tuaj pa i ngrohur.

Pulë

Kur ngrohni pjatat e pulës, përbërja e proteinës ndryshon, dhe kjo mund të çojë në probleme me tretjen. Prandaj, është më mirë të shtoni pulën tuaj të mbetur në një sallatë ose sanduiç.