MENU
klinika

"Jam e nderuar që..."

Ambasadorja Kim mbërrin në Presidencë

27.01.2020 - 10:22

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim shkon në Presidencë për të paraqitur letrat kredenciale. Pritet rreth orës 11:45 të mbajë dhe fjalimin e prezantimit në ambasadë.

Ambasadorja e re e SHBA-së mbërriti në Tiranë më 22 janar, trembëdhjetë ditë pasi bëri betimin në Departamentin Amerikan të Shtetit.

kolana e librave

Një ditë më pas përmes postimi në facebook shprehu angazhimin për të dhënë maksimumin në këtë mision.

“Jam e nderuar dhe i kënaqur që jam në Shqipëri dhe jam i gatshme ti përvishem punës.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qëndrimi i guximshëm i Shqipërisë ndaj Iranit…

Palmer takohet me Yuri Kim

U zgjodh ambasadore e SHBA në Shqipëri

Zbulohet dita kur Yuri Kim merr detyrën zyrtarisht