MENU
klinika

Rikthimi zyrtar

Bayern Munchen e nis me një prezantim të bujshëm

01.01.2020 - 18:22

Bayern Munchen nuk e mbylli në mënyrën më të mirë vitin 2019, por në 2020 duket se do të sulmojë fort vendin e parë në Bundesliga.

Për këtë qëllim, Oliver Kahn është emëruar anëtar i Bordit Drejtues i klubit bavarez, një rikthim i paralajmëruar prej kohësh pas largimit të Uli Honness.

Zgjedhja e Kahnit u miratua nga ish-presidenti Uli Honness dhe Drejtori i Përgjithshëm i klubit bavarez, Karl-Hainz Rumenige, i cili do të largohet nga ky post në vitin 2021.

Kahn kthehet në “shtëpinë” e tij pas 11 vitesh kur mbylli zyrtarish karrierën në futboll në “Allianz Arena”. Ish-portieri legjendar njihet për aftësitë e tij menaxheriale dhe pritet të ofrojë ndihmën e tij

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNAksidenti i rëndë e lë jashtë garës së Argjentinës

Marc Marquez e nis sezonin ters

Titullarët e Poloni - Shqipëri për Euro 2024

Sylvinho debuton me skemë sulmuese

Sot përballja me Poloninë!

Kombëtarja nis kualifikueset e EURO 2024