MENU
klinika

"Është më e rrezikshme për..."

Bypass-i i Fierit/ Banorët ankohen për gjendjen e rrugës

26.01.2020 - 13:55

Sipas banorëve nga fshatrat përgjatë Bypass-it t ë Fierit hapja e një korsie të vetme pa përfunduar i gjithë projekti ka sjellë shumë problematika dhe aksidente. Ata ankohen për mbikalimet e papërfunduara dhe se detyrohen të kalojnë mes për mes rrugën duke rrezikuar edhe jetën.

“Janë bërë 7-8 aksidente”
Janë të detyruar ta përshkruajnë këtë rrugë çdo ditë sepse është e vetmja që lidh shtëpitë e tyre dhe tokat bujqësore.
Ata janë dëshmitarë të shumë aksidenteve me pasojë jetën ndërsa thonë se u duhet të tregohen shumë të kujdesshëm pasi automjetet qarkullojnë me shpejtësi të lartë.

“Jemi vetë të kujdesshëm”
Probleme ka dhe për drejtuesit e makinave pasi në disa segmente mungon sinjalistika.
“Është shumë problem, sidomos për moshat e vjetra”.

Përgjatë të gjithë Bypassit janë 7 rrugë provizore të cilat bëjnë lidhjen e Bypassit me fshatrat që ndodhet përgjatë tij. Me një gjatësi prej 22 km, rruga ka ulur ndjeshëm qarkullimin e automjeteve drejt jugut të vendit por hapja e saj ende pa përfunduar punimet ka shkaktuar shumë aksidente.

www.konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shkurtohet me 35 minuta rruga për Vlorë

Bypassi i Fierit/ Krahu tjetër hapet në nëntor

Projekti 38 milionë euro

Rinis puna për bypass-in e Fierit


Apeli lë në fuqi vendimin e Gjykatës së Vlorës

Vrasja e Tauland Beqirajt, Hajnaj dënohet me 18 vite burg

Me shpejtësi ‘skëterrë’ deri në 230 km/orë

Gjobiten 2125 shoferë brenda 48 orëve!

Policia në ndjekje të personave të tjerë të përfshirë

Atentati ‘i dështuar’ në Berat, arrestohet një tjetër anëtar

"Do të jem përkrah PD-së..."

Dorëhiqet kryetari i Rithemelimit në Berat