MENU
klinika

Në vend të Valverdes

Dështoi në Superkupë, Barça projekton Xavin

11.01.2020 - 16:16

Pas dështimit në Superkupën e Spanjës, Barcelona po mendon trajner të ri. Drejtori sportiv, Eric Abidal, dhe zyrtari Oscar Grau janë gati për të bindur ish-mesfushorin Xavi të marrë drejtimin e kampionëve.

Katalanasit nuk duan të vazhdojnë më me Ernesto Valverden, pasi ky i fundit humbi dhe gjysmënalen e Superkupës kundër Atletico Madridit. Të dy zyrtarët e Barçës do të shohin ndeshjen e ekipit të Xavit, Al Saddit kundër Al Rayyan.

Takimi që do të luhet sot pasdite mund të jetë i fundit për teknikun në krye të ekipit arab, prandaj qëndrimi i tyre është shtyrë dhe më gjatë. Drejtuesit kanë lënë një takim me ish-kapitenin e Barcelonës.

Ata do të flasin dhe do t’i ofrojnë atij stolin e kampionëve. Situata te katalanasit nuk është më e mira e mundshme dhe ekipi nuk është i lumtur nën drejtimin e Valverdes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ishte drejt dështimit si futbollist...

Xavi i shpëton karrierën lojtarit të Kombëtares!


Kampionët e Bullgarisë dhe Hungarisë

Partizani mëson kundërshtarët e Champions League

Historikë në 108 ndeshje

Inzagi në gjurmët e Murinjos

10 futbollistë bëhen gati që të largohen

Juventusi përgatitet për eksod