MENU
klinika

Përgjigjet mjekja e përgjithshme

Djersij shumë, çfarë do të thotë? A është normale kjo?

18.01.2020 - 11:16

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Djersij shumë çfarë do të thotë kjo a është normale?

Përgjigjet mjekja e përgjithshme:  Përshëndetje. Atëherë djersitja është një proces shumë normal ku organizmi jonë nëpërmjet djersitjes ul temperaturën si dhe largon toksinat por tek disa është shumë e theksuar shkaktarë mund të jenë stresi, gjendja e fortë emocionale,sikleti,konsumimi i tepërt i pijeve me gaz dhe kafesë apo dhe ndonjë patologji e lindur ju duhet te vizitoheni tek dermatologu per të bërë një egzaminim të saktë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN