MENU
klinika

Vijon pezullimi i lundrimeve

Durrës/ Asnjë anije në det

06.01.2020 - 09:10

Moti i keq në qytetin e Durrësit duket se ka filluar të normalizuar.

Era e ka ulur intensitetin e saj megjithatë lundrimi i anijeve dhe peshkarexhave vijon të jetë i pezulluar. Nga të dyja anët e Adriatikut nuk është nisur asnjë mjet lundrues.

kolana e librave

Ndërkohë rreth orës 12:00 do të shikohet situata e motit dhe më pas pritet që nga Bari në Durrës të niset trageti i linjës.