MENU
klinika

Po mblidhen firma nga tifozët

Dy ide për të përjetësuar Kobe Bryant

27.01.2020 - 17:35

Kudo në botë dashamirësit e sportit janë të pikëlluar për humbjen e Kobe Bryant, basketbollistit amerikan që u nda nga jeta ditën e djeshme pas rrëzimit të helikopterit më të cilin udhëtonte.

Shumë tifozë, por edhe vetë lojtarët, trajnerët dhe gazetarët po kërkojnë që logoja e Kampionatit të NBA të zëvendësohet me siluetën e Kobi Bryant.

Ka nisur tashmë mbledhja e firmave për të marrë mbështetje maksimale. Gjithashtu, të gjitha skuadrat po marrin shembullin e Dallas Mavericks, që e tërhoqën numrin 24 në memorie të Bryant.

konica sportkonica sport mobile

Po sugjerohet që Giannis Antetokounmpo, në lojën që All Star që do mbajë në Chicago në 2020, të luajë me numrin 8 dhe LeBron James në krahun tjetër me numrin 24. Dy numrat që Lakers i ka tërhequr.

U sugjerua gjithashtu që çmimi All-Star MVP të riemërohej në çmimin e quajtur Kobe Bryant, pasi ai është lojtari, që e ka fituar atë në shumicën e rastevem katër herë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bënte manovra në ajër, fikte motorin

Helikopteri, fiksimi që i mori jetën Kobe Bryant