MENU
klinika

Fiton garën me 3 vota plus

Emiliano Muharremi, kryetar i PS për Bashkinë e Korçës

15.01.2020 - 21:18

Emiliano Muharremi është rikonfirmuar në krye të PS-së për Bashkinë e Korçës.

Mes kandidatëve, Emiljano Muharremi dhe Petrika Tollkuci ka pasur një garë të ngushtë, me një diferencë prej 3 votash.

Në përfundim të votimit socialistët kanë votëbesuar për një mandat tjetër kreun aktual të PS Emiljano Muharremi.

kolana e librave

Emiliano Muharremi (2)

Nga 238 anëtarë në listë, vetëm 227 prej tyre votuan duke rikonfirmuar me 98 vota Emiliano Muharremin, i cili siguroi mandatin e dytë në Bashkinë e Korçës.

Ndërkohë, kandidati Petrika Tollkuci ka marrë 95, ndërsa Nada Bandilli 31.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vendimi i Bashkisë në ditëlindjen e Dritëroit

13 Tetor…lindi Agolli dhe Devolli gëzoi përjetë!