MENU
klinika

17 urdhër-arresti

FNSH dhe SHÇBA aksion për arrestimin e disa policëve

09.01.2020 - 20:46

FNSH aksion në Durrës për arrestimin e disa efektivëve të policisë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka proceduar disa efektive policie ne Durrës e Shijak.

SHÇBA në bashkëpunim me prokurorinë e Durrësit kanë nisur një hetim që po finalizohet me procedimin e një numri të lartë efektivësh policie.

Bëhet fjalë për më shumë se shtatë-tetë efektiv, të cilëve do t’u pritet gjatë orëve në vazhdim fletë-arresti dhe akuzohen për shpërdorim detyre. FNSH po punon për shoqërimin e tyre.

Prokuroria ka lëshuar 17 urdhër-arreste. Mësohet se policët akuzohen për veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

FNSH po punon për shoqërimin e tyre. Pritet qe SHÇBA të dalë me deklaratë për mediat për detajet e operacionit.

Nga trafikimi i të miturave në Rumani te akuzat për zhdukjen e ‘Renit’

Kush është Deniz Xhija?

Qytetet që rrezikohen nga përmbytjet

Reshje shiu në të gjithë Shqipërinë

Në një hotel në shoqërinë e të dashurës

Publikohen pamjet e fundit të Ervis Martinaj