MENU
klinika

Arsyeja

“Grammy Awards”/ Taylor Swift anulon performancën

25.01.2020 - 18:08

Taylor Swift nuk do të performojë në “Grammy Awards”.

Ajo ka anuluar performancën surprizë në mesin e akuzave për seksizëm që po i bëhen akademisë, shkruan Page Six.

Paraqitja e saj në këtë event u mbajt e fshehur, por burimet thonë se ajo kishte vendosur të këndonte në atë skenë himnin e saj feminist.

kolana e librave

Performanca do të kishte tërhequr shumë vëmendje, duke pasur parasysh pretendimet e “seksizmit të shfrenuar” në Akademi na CEO e larguar Deborah Dugan.

Taylor është nominuar në tri kategori këtë vit në Grammy Awards, përfshirë edhe këngën e vitit me “Lover” dhe pritet akoma të marrë pjesë në ceremoni, por jo të performojë.

Megjithëse ylli i popit është gati të rrëmbejë tre çmime, albumi i saj i fundit, “Lover”, u përjashtua nga kategoritë më të mëdha të ceremonisë, Record of the Year dhe Album of Year.

"Do t'ia dalim, rrini në shtëpi"

Artistët mesazhe optimiste me art nga shtëpia

Ja kush është gjëja më e vështirë!

Edhe Greg Rama “ankohet” prej izolimit

E pazakontë/ Ceremonia nuk duhet humbur!

Mjekët anuluan dasmën, martohen në spital

Akrepat shkuan 60 minuta para

Nga sot nis llogaritja verore e kohës