MENU
klinika

Përgjigjet mjekja e përgjithshme

Kam dhimbje të syrit, më ënjtet dhe më kruhet. Çfarë mund të jetë?

18.01.2020 - 11:04

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Kam dhimbje të syrit të majtë ndonjëherë më ënjtet dhe më kruhet dhe nuk mund ta hap plotësisht, çfarë mund të jetë?

Përgjigjet mjekja e përgjithshme: Tek shkaqet mund të rradhisim :alergjitë e mundshme,infeksionet,lëshimet e kapakëve me etiologji të ndryshme apo dhe proceset purulente e kapakëve. Më mirë bëni një kontroll tek mjeku i syve për të patur një përgjigje më specifike.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN