MENU
klinika

Provojeni, ju sfidojmë!

Kjo kurë është e çuditshme, por shëron tërësisht këmbët tuaja!

18.01.2020 - 08:57

Ndonjëherë idetë më të çuditshme, përfundojnë duke qenë zgjidhjet më të mira dhe ky është përfundimisht rasti. Provojeni, ju sfidoj!

Kjo kurë në kushte shtëpie është shumë e vlefshme për t’i thënë lamtumirë thembrave të çara dhe lëkurës së thatë tek këmbët. Rezultatin do e adhuroni, pasi në përfundim këmbët tuaja do të jenë shumë të buta dhe të lëmuara.

Ju nevojitet: 

  • 1 filxhan Listerinë origjinale (larësi i gojës mundësisht me ngjyrë të verdhë ose portokalli, pasi ato me ngjyrë blu janë të fortë dhe kanë tendencën ta thajnë lëkurën).
  • 1 filxhan çaji me uthull molle
  • 2 gota me ujë të ngrohtë

Listerine Foot Soak

Çfarë duhet të bëni: 

  • Bashkoni të gjithë përbërësit në një enë të madhe.
  • Zhysni këmbët tuaja në të për 15 minuta.
  • Me ndihmën e një lime, pastroni thembrat tuaja për t’i larguar qelizat e vdekura.
  • Pasi i keni lënë edhe disa minuta të tjera tek ena me Listerinë i fshini këmbët me një peshqir të pastër.
  • Aplikoni pak krem hidratues dhe mos harroni të mbani veshur çorapet.