MENU
klinika

Fatura e plotë e dëmeve del në...

Konferenca e donatorëve/ Rama takon Merkel

27.01.2020 - 10:37

Kryeministri Edi Rama do të takojë ditën e sotme kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me Konferencën e Donatorëve që do të zhvillohet në datë 17 Shkurt në Bruksel.

Lajmin e bëri të ditur vetë kreu i qeverisë, teksa postoi në rrjetet sociale nga avioni ku shkruante: “Për në Berlin për takimin me Kancelaren Merkel, enkas për Programin e Rindërtimit në vigjilje të Konferencës së Donatorëve, që do të mbahet në Bruksel më 17 shkurt”.

kolana e librave

Fatura e dëmit është 1 mld euro, e megjithatë pritet që bilanci përfundimtar të dalë në 4 shkurt, 13 ditë para Konferencës së donatorëve, siç ka bërë më herët të ditur Rama.

Teksa prezantoi platformën online, Rama sqaroi se nuk pret që nga kjo konferencë të derdhen miliona apo që të mblidhet shuma që të mund t’i përballojë të gjitha dëmet, por një pjesë të rëndësishme do e mbulojë buxheti i shtetit.

Për më shumë lajme klikoni në www.konica.al

"Shqipëria, epiqendra e re europiane e teknologjisë 'blockchain'

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat

Vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë

"Javën tjetër ia çojmë draftin Komisionit për Zgjedhoren"

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri zbulon çfarë u diskutua

"I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare"

Opozita parlamentare kundër marrëveshjes