MENU
klinika

 "Nënvlerësimi mund të jetë me pasoja kritike"

Koronavirusi/ Meta thirrje autoriteteve: Jemi seriozisht të ekspozuar

31.01.2020 - 11:27

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar që autoritetet në vendin tonë të shtojnë masat ndaj koronavirusit ndërsa theksoi se vendi ynë është i ekspozuar nga ky rrezik.

“Unë mendoj se është koha për të marrë masa më të forta. Është e rëndësishme të theksohet se çdo nënvlerësim mund të jetë me pasoja kritike, ndërsa këshilloj shtimin e masave parandaluese.

kolana e librave

Duke pasur parasysh rastet në vendet fqinje siç është Italia, ne jemi seriozisht të ekspozuar dhe duhet të parandalojmë deportimin e këtij virusi në vendin tonë. Ne i kemi të gjitha mundësitë për ta parandaluar nëse të gjthë i bëjnë detyrat e tyre ashtu si bëmë me sarsin 16 vite më parë” tha Meta.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Shtetasit shqiptarë të paraqiten për t’u regjistruar"

Koronavirusi/ Ambasada e Shqipërisë në Pekin apel qytetarëve


Lleshaj jep detajet: Shoferët që bëjnë shkelje, të drejtohen tek…

Mbyllen në të gjithë vendin zyrat e OASH-së në Policinë Rrugore

"Ky është trinomi që duhet të aktivizohet me patjetër"

“Koha për veprim është tani”

“Përgatituni për më të keqen dhe shpresoni për…”

Parashikimi i shkencëtarëve: Vala e dytë këtë dimër, më e keqe. Kulmi…