MENU
klinika

Provokon sërish Patriarku Irinej

Kosova – “Serbi të Vjetër”

06.01.2020 - 13:30

Nuk janë të pakta rastet kur Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej provokon me deklaratat e tij kundër shqiptarëve.

Teksa ka uruar ortodoksët serbë për Krishtlindjet, patriarku nuk harroi të përmendte edhe Kosovën. Përmes një letre drejtuar besimtarëve ortodoks, Irinej e cilëson Kosovën “Serbi e Vjetër”.

“Besimi Ortodoks duhet të ruhet dhe të ruhet me çdo kusht, dhe ne nuk duhet të harrojmë Serbinë e Vjetër, Kosovën dhe viktimat e vendeve të tjera të ekzekutimit”, tha në letrën e tij patriarkut Irinej.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN