MENU
klinika

Manaj flet pas prezantimit

“Kur më kërkoi Barça, nuk doja asnjë tjetër”

21.01.2020 - 11:50

Pas shumë tratativave, Rey Manaj ka kompletuar kalimin e tij te Barcelona B. Lojtari 22-vjeçar u prezantua të hënën te gjiganti spanjoll, ku mori numrin 22 në fanellë dhe firmosi për 3 sezone e gjysmë.

Sulmuesi shqiptar, i cili në të kaluarën ka veshur edhe fanellën e Interit, e cilësoi këtë kalim si nënshkrimin më të madh në jetën e tij. Manaj tregoi emocionet e momentit kur mori vesh për interesimin e katalanasve dhe zbuloi objektivat:

“Një nga ditët më të rëndësishme të jetës sime, kam nënshkruar për një nga klubet më të mëdha. Për mua, më i miri në histori. Me të vërtetë mezi pres të luaj.

konica sportkonica sport mobile

Kur mësova interesin nga Barcelona, nuk doja të dëgjoja asnjë ofertë tjetër. Tani jam këtu, jam shumë i lumtur. Unë kam përvojën e duhur për të udhëhequr një ekip. E di që sulmuesit duhet të shënojnë gola dhe shpresoj ta bëj sa më shumë që ekipi të kalojë në ligën e dytë”.

Kartoni i Rey Manaj u ble për 700 mijë euro, ndërsa ka një klauzolë largimi prej 50 milionë eurosh. Paraqitjet e tij me Albacete, e cila e bleu nga Interi për shifrën e 2 milionë eurove në verë e bindën Barcelonën që të shpenzojë për futbollistin shqiptar, i cili bëhet i pari kuqezi që zbret me fanellën blaugrana.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN