MENU
klinika

Ku ishte epiqendra?

Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit

23.01.2020 - 18:25

Lëkundje të tjera tërmeti në vend.

Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.

kolana e librave

Termeti

Nuk raportohet për dëme materiale.

Korça ka qenë një nga zonat më të prekura nga lëkundjet sizmike të muajve të fundit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit