MENU
klinika

Premtimi për një sulm të fuqishëm

Milicia irakene: Tani është koha të sulmojë Iraku

08.01.2020 - 13:20

Milicia Irakiane e mbështetur nga Irani i kërkon qeverisë irakene Irakut të ndjekë shembullin e Iranit dhe të hakmerret për vrasjen e Soleimanit.

Zyra e shtypit e Qais al-Khazali, udhëheqësi i grupit të milicisë, ka botuar deklaratën e mëposhtme në Twitter:

Reagimi paraprak i Iranit për vrasjen e dëshmorit Soleiman ndodhi. Tani është koha për përgjigjen nga ana e Irakut.

“Reagimi nga ana jonë nuk do të jetë më i vogël se madhësia e përgjigjes iraniane, dhe ky është një premtim”, tha Qais al-Khazali.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sulmi në bazat amerikane në Irak

Trump: Kemi trupat më të fuqishme në botë

Netanyhahu: Trump duhet të urohet

“Kush prek Izraelin do goditet fuqishëm”