MENU
klinika

Paralajmërojnë protesta

Naftëtarët e Ballshit nuk gjejnë zgjidhje

27.01.2020 - 10:47

Uzina e rafinerisë së Ballshit vazhdon të mos funksionojë dhe sot rreth 800 punëtorë të cilët kanë mbetur pa punë dolën në protestë.

Punëtorët shprehen se po i mashtrojnë. Ata mblidhen çdo ditë për në punë, por portat e rafinerisë së uzinës janë të mbyllura.

Shqetësimi i tyre vazhdon dhe kërkojnë zgjidhje. Zgjidhja për ta është puna pasi nuk kanë me çfarë të ushqehen.

Sot ata ndaluan në Fier, por qëllimi është Tirana.

Nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje, protestuesit në emër edhe të punëtorëve të tjerë thanë se do tu kthehen protestave.

Punëtorët e rafinerisë kanë 4 muaj pa marrë pagat dhe dy muaj pa sigurime.

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë

Mbyllet rektorati dhe departamenti i Biologjisë

3 të prekur me COVID19 në Universitetin e Vlorës

Tre nxënës dalin të infektuar me COVID

Alarmohet shkolla private në Fier

Kontrolle të gjithë drejtuesve të mjeteve

FNSH e Shqiponjat “blindojnë” Fierin

Çfarë u gjet në Vlorë e Berat

Shqiponjat e RENEA zbresin në terren