MENU
klinika

"Groteske"

Padia e Ramës ndaj Haradinaj/ Kryemadhi: Përçan unitetin kombëtar!

18.01.2020 - 16:22

Gjatë fjalës së saj, në një takim me strukturat e partisë në Korçë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar ndër të tjera sa i takon padisë së ngritur ndaj Ramush Haradinajt, nga ana e kryeministrit Edi Rama.

“Padia groteskte nuk ka për qëllim Haradinajn por përçarjen e unitetit kombëtar. Me këtë padi të zezë, Rama do të njollose Haradinajn dhe luftën për çlirimin e Kosovës.

Ky njeri fasadë për t’i ardhur në ndihmë tezës serbe gjeti ditën e masakrës së Reçakut për të çuar padinë e tij”, u shpreh Kryemadhi, për ta mbyllur më pas, ndër të tjera me:

“Jemi përkrah Ramush Haradinajt dhe kundër antishqiptarit Edi Rama.”

Ju kujtojmë se padia e Ramës u dorëzua në Gjykatën Themelore në Prishtinë, me pretendimet se Haradinaj ka shpifur me deklarimet e tij ndaj kryeministrit shqiptar. Rama kërkon kompensim të dëmit.

"Nëse kodi s’votohet më 30 shtator, prodhohet krize e re kushtetuese"

Heqja e koalicioneve?! Gjiknuri: S’i cenojmë votat e kundërshtarëve

3 shtetet që numërojnë fluksin e aplikimeve

Kërkesat për azil/ Ku synojnë të shkojnë shqiptarët?

"Një problem shqetësues është..."

VOA: Frenohet Reforma zgjedhore në Këshillin Politik