MENU
klinika

"Nuk ekziston vepra penale"

Përgjimet e grupit “Avdylaj”, gjykata pushon çështjen ndaj Arben Çukos

27.01.2020 - 13:19

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pushojë çështjen ndaj ish-deputetit të Partisë Socialiste dhe ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko, duke mos kaluar dosjen në ngarkim të tij për gjykim, pasi sipas këtij institucioni nuk ekziston vepra penale e moskallëzimit të kërimit ndaj tij.

Pak muaj më parë, gjykata ndryshoi masën e sigurisë për ish-deputetin nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”.

Arben Çuko u arrestua pak muaj më parë në kuadër të operacionit “VOL-VO4”, në 18 tetor 2018, pasi doli në përgjimet e grupit “Avdylaj”, pjesë e dosjes së famshme 339.

Në këto përgjime Çuko u zbulua se favorizoi një të dënuar për të lëvizur nga një burg në një tjetër.

Gjithashtu Arben Çuko u akuzua edhe për korrupsion, pasi shoferi i tij dyshohet se kishte marrë një shumë parash për të lehtësuar kushtet e një të dënuari.

“Disa s’duan bonusin e qirasë, qëndrojnë në çadra”

Ahmetaj flet për ‘familjet e harruara’: Shtëpitë do u rindërtohen!

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tjetër tërmet lëkund vendin

"Do ketë 5 ditë me reshje intensive shiu, bëni kujdes!"

Prefektura e Shkodrës njofton qytetarët, ja për çfarë i paralajmëron

"E turpshme për shtetin. Zgjedhjet e 25 prillit janë…"

“Ju bëri zbor një plak”, ish-deputeti i PD akuzon Policinë për paaftësi