MENU
klinika

"Sa herë prishet moti, na ikën energjia"

Prishja e motit lë pa drita Gramshin

06.01.2020 - 19:49

Stuhia e erës së fortë lë pa energji nëntë fshatra në dy qendra administrative të Kukurit dhe të Kodoviatit.

Prej 24 orës, në nënte fshatrat e dy qendrave administrative në fjalë me afro 4000 banorë gjithsej, mungon energjia.

padrita lezha

Banorët shprehen se kjo situatë për ta përsëritet shpesh. Sipas banorëve, sa herë që prishet moti në dimër, banorët ndodhen në të tillë gjendje të mjerueshme.

kolana e librave

Në stinën e dimrit, në fshatrat e këtyre dy njësive administrative, energjia thuajse nuk shkon fare, pasi edhe linjat kanë amortizim.

CEZ deklaron se ka dërguar punonjësit në terren për të riparuar dëmet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN