MENU
klinika

La Liga, Java 20

Real Madrid i falet Casemiro-s ndaj Sevilla-s

18.01.2020 - 17:50

Real Madrid ka marrë një fitore jo të lehtë në shtëpi ndaj Sevilla-s, duke e mposhtur këtë të fundit 2-1. Tri pikë që bëjnë që Los Blancos të marrin kreun provizorisht.

Në pjesën e parë ishte dominim total i vendasve madrilenë, por në një moment frymëmarrje, miqtë arritën të shënonin. Fati ishte për të besuarit e Zidane, pasi VAR e anulon.

Real Madrid ka marrë avantazhin në minutën e 57-të pas golit të Casemiros. Braziliani mori një asist magjik nga Jovic me thembër dhe i vetëm përballë portierit nuk gaboi.

Por shtatë minuta më vonë barazon de Jong, edhe ky një gol shumë i bukur. Nuk dorëzohet Real Madrid, që rikthen avantazhin në 69’, kur Casemiro shënon me kokë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Hera e parë në Arabi dhe me këtë format

Real Madrid u falet penalltive, fiton Superkupën