MENU
klinika

Gol i sulmuesit të Kombëtares

Rey Manaj shënon sa hyn në lojë

04.01.2020 - 20:00

Një nisje shumë e mirë e vitit për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Rey Manaj, që rikthehet te goli me skuadrën e Albacetes pas 3 muajsh, i pari për këtë vit.

Albacete po humbiste 3-0 kundër Tenerifes në transfertë. Trajneri aktivizoi sulmuesin shqiptar në minutën e 64′ dhe vetëm pas 4 minutash shënoi për 3-1.

Futbollisti shqiptar mori një kros të mirë brenda zonës dhe me kokë dërgoi topin në rrjetë. Ekipi i tij reagoi në 3-2, por vendasit shënuan sërish për 4-2. Goli i tretë për Manajn këtë sezon.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sulmuesi i Kombëtares

Manaj dënohet nga klubi i vet