MENU
klinika

FMN bën llogaritjn shqetësuese

Rritja ekonomike/ Kina nuk është më si dikur

28.01.2020 - 10:54

Ekonomia e Kinës u rrit me 6.1% vitin e kaluar, ritmi më i ngadaltë që nga viti 1990. Lufta tregtare me Amerikën goditi shpenzimet konsumatore që ishin tashmë të dobëta si dhe përkeqësoi ngadalësimin në tregun e pronave.

FMN-ja ka llogaritur se GDP-ja e Kinës do të rritet me një ritëm më të ngadaltë, me 6% këtë vit, dhe 5.8% vitin tjetër.

Për më shumë lajme klikoni në www.konica.al

Nga Russian Today/ Si kërcënohet e ardhmja e arit të zi?

Rezervat në rënie të naftës janë vërtetë një problem

CEO i kompanisë së monedhave dixhitale: Diçka e tillë mund të...

“Një goditje e Bitcoin mund të vijë së shpejti”

Marrëveshja tregtare nuk u dhemb vetëm britanikëve

Financial Times: Si po goditen kompanitë franceze nga Brexit?

Nga Bloomberg/ Një shenjë pozitive

Rimëkëmbjen e Kinës e ndihmon kërkesa globale

FMN ndryshon parashikimin për Shqipërinë

Ekonomia arrin nivelin e parakrizës që këtë vit

Nga Bloomberg/ Shmang një përplasje të re me Pekinin

Yellen kursen Kinën nga etiketa e manipuluesit të monedhës