MENU
klinika

Pjesëmarrës, personalitete nga e gjithë bota

SHBA ftesë Haradinajt për Lutjet e Mëngjesit

16.01.2020 - 14:19

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë ftesë për Lutjet e Mëngjesit, që do të zhvillohen më 6 shkurt në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

kolana e librave

Në këtë ceremoni marrin pjesë politikanë dhe personalitete publike nga vende të ndryshme të botës. Ky është viti i 68-të, që Amerika mban Lutjet e Mëngjesit, ceremoni e cila drejtohet nga presidenti.

Në vitin e kaluar Haradinaj nuk kishte marrë pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, edhe pse ishte i ftuar në këtë ngjarje. Ai nuk kishte arritur të pajiset me kohë me vizë udhëtimi për në SHBA.

Samiti i Bankës për Rindërtim dhe Zhvillim

Londër/ Kurti i buzëqeshur dhe krah për krah me Brnabiç

Ikja e shqiptarëve nga Kosova në Bllacë

Fotografi personal i Obamës publikon pamjet rrëqethëse

“Të njohë Kosovën apo të heqë dorë nga Evropa”

Vuçiç: Serbia para ultimatumit

Zëvendësimi i taksës për mallrat serbe

Partia e Haradinajt organizon tryezë në Kuvend