MENU
klinika

Ja ku ishte epiqendra

Tërmeti “shkund” Kosovën

15.01.2020 - 18:58

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë ka rënë sot në Kosovë.

Fillimisht u raportua për tërmet 4.3 ballë, ndërsa më tej tërmeti rezultoi se ishte 3.8 ballë.

Epiqendra ka qenë rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina. Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km.

kolana e librave

foto galeri

Tërmeti është ndjerë nga banorët, ndërsa për momentin nuk ka raportime për dëme.