MENU
klinika

“Do bashkëpunojë me kryeministrin”

Thaçi: Kosova shumë shpejt do ta ketë qeverinë e re

22.01.2020 - 08:52

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se shumë shpejt Kosova do të ketë qeverinë e re.

Në një prononcim për “Bloomberg” kreu i shtetit kosovar pohoi se do të bashkëpunojë me mandatarin për kryeministër për t’i shtyrë përpara përpjekjet e vendit për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në Organizatën e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO).

kolana e librave

“Ne e kemi një qëllim: të ecim sa më shpejt të jetë e mundur drejt integrimit evropian, dhe të bëhemi pjesë e NATO-s”, ka thënë Thaçi të martën, gjatë një interviste të dhënë në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror, që po mbahet në Davos, Zvicër.

Kujtojmë se Thaçi ka dhënë një afat prej 15 ditësh për të krijuar qëverinë e re, ndërkohë që pranoi dhe propozimin e Vetëvendosjes që Kurti të jetë kryeministër i Kosovës.

Samiti i Bankës për Rindërtim dhe Zhvillim

Londër/ Kurti i buzëqeshur dhe krah për krah me Brnabiç

Ikja e shqiptarëve nga Kosova në Bllacë

Fotografi personal i Obamës publikon pamjet rrëqethëse

“Të njohë Kosovën apo të heqë dorë nga Evropa”

Vuçiç: Serbia para ultimatumit

Zëvendësimi i taksës për mallrat serbe

Partia e Haradinajt organizon tryezë në Kuvend