MENU
klinika

Tani në funksion të qytetarëve

Vlorë/ Familjet largohen nga shtëpia e oficerëve

20.01.2020 - 16:04

Godina e njohur si shtëpia e oficerave në Vlorë do të shndërrohet në shtëpinë e re të Kadastrës në qytetin bregdetar. Tetë familjet që prej kohësh jetonin aty me qira u larguan.

Ata nuk e kundërshtuan vendimin për të cilin ishin paralajmëruar, por nga ana tjetër thonë se do të përballen më vështirësi për të gjetur shtëpi.

“Duam një banesë sociale. Kam 5 fëmijë ku të shkoj?”– thotë një banor.

Por bonusi i qirasë deri në 15 mijë lekë në muaj është zgjidhja që u ka ofruar këtyre banorëve Bashkia e Vlorës, pasi thonë se janë njoftuar me vonesë

Shtëpia e Oficerave në Vlorë prej disa vitesh ishte kthyer në një strehë për familjet në nevojë për shkak të një qiraje të ulët që paguhej.

Ndërsa tashmë, ndërtesa pritet të rivihet në funksion të qytetarëve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNSi ka ndryshuar pasuria në vite

Prokurorja e Përmetit sot në Vetting

Formular për të dënuarit për terrorizëm

OFL zbarkon në Fier, Mallakastër dhe Gjirokastër

Zbardhen emrat/ Pas Kukësit dhe Dibrës...

Kandidatët e PD-së në Gjirokastër, nesër bëhet votimi

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje