MENU
klinika

Njeriu që e kishte strehuar pranon krimin

Vritet me plumb në kokë shqiptari në Mal të Zi

29.01.2020 - 21:51

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mal të Zi. Sipas mediave lokale, viktima është identifikuar si Edmont Gjinkolaj.

Trupi i pajetëu gjet në fshatin Miles pranë Tuzit dhe sipas autoriteteve kishte një plumb në kokë, çka konfirmoi dyshimet e policisë se ishte një vrasje.

kolana e librave

Policia arrestoi si autor të dyshuar një shtetas malazez, Paljoka Juncaj, i cili rrëfeu vrasjen dhe dorëzoi armën e krimit.

Mediat malazeze shkruajnë se shqiptari i vrarë kishte hyrë në Mal të Zi më 4 janar dhe qëndronte në Tuz bashkë me tre shtetas të tjerë shqiptarë. Ndërkohë që kishte qenë autori i krimit që kishte siguruar akomodimin, raporton Vijesti..

Gjykata e Lartë në Podgoricë ka urdhëruar mbajtjen në burg të autorit të vrasjes.